Ziraat Bankkart Başak
Ziraat Bankkart Başak

Ziraat Bankkart Başak Business Kredi Kartı |2023

Ziraat Bankkart Başak Business Kredi Kart Nedir?

Ziraat, Bankkart Başak Business Kurumsal Kredi Kartı ile banka kartı ve kredi kartını tek çatı altında topladı. Ziraat Bankası banka kartı ve kredi kartını tek çatı altında toplayıp Bankkart’ı kurumsallar için de kullanıma açmıştır. Bankkart Başak Business ve Bankkart Business kurumsal özelliğe sahip olan kartlardır. İşletmelerin kontrolünü tek kartta toplamak isteyenler için iki kart da oldukça cazip avantajlar sunmaktadır.

Bankkart’a üye olan işyerlerinden yapılan her harcama Bankkart Lira kazandırma özelliğine sahiptir. Nakit ihtiyacını hem banka kartı hem de kredi kartı olan Bankkart Kurumsal Kartı ile Türkiye’nin her yerinden karşılayabilirsiniz.

3D Secure sistemi ile hem banka kartı hem de kredi kartı olan Bankkart’ta koruma altına alınmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı harcamalarınızın güvenliği oluşturacağınız şifre ile oluşmaktadır. Ayrıca temassız özelliğe sahip şekilde oluşan kartınızla günlük belirli bir limite kadarki harcamalarınızı şifre girmeden hızlı şekilde yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın;

  • İnternet Şube,
  • Ziraat Mobil ve Bankkart Mobil,
  • Ziraat Bankası Şubeleri ve
  • Müşteri İletişim Hattı üzerinden Bankkart Kurumsal hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Kurumsal Kart Özellikleri Nelerdir?

Mikro DBS

Mikro DBS, geniş bayi veya müşteri ağı olan firmaların nakit yönetimi için oluşturulmuş bir hizmettir. İhtiyaçlara özel çözümlerin getirildiği MDBS uygulaması firmaların muhasebe sistemine entegre olarak çalışmaktadır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   TEB Bonus Kredi Kartı | TEB Bonus Kampanyalar |2023

Ana firmalara sağlanan faydaları şunlardır;

Bankkart Başak Business kartı ile POS cihazından Mikro DBS limitiyle satış yapılabilmektedir. TL veya çevrilebilir döviz cinsindeki faturaların tahsilatı sağlanır. Bu uygulamadan yalnızca yaygın bayi ağına sahip olan işletmeler yararlanabilmektedir.

Bayilere Sağlanan Faydaları ise şunlardır;

Bankkart Başak Business kartı olanlar hem kredi kartı özelliğini kullanabilir hem de alım yapılan firmaya özel şekilde limit tanımlanır. Kısa süreli finansman ihtiyacına uygundur. Esnek ödeme ve taksit imkanı bulunan uygulama nakit akışı sorunu yaşayanların da kullanımına uygundur. Ödemeler ise İnternet Bankacılığı ile Ziraat Mobil üzerinden takip edilebilmektedir.

Dinamik Limit Yönetimi

Bankkart Başak Business sahibi olan müşteriler ihtiyaca uygun biçimde asıl kart limitine bağlı olarak şirketin tüm kartlarının limitini değiştirebilirler. Bu işlemi İnternet Bankacılığı ve Mobil Uygulama üzerinden 7/24 şeklinde yapabilirler.

Detay Raporlama

Firmaya tahsis edilmiş olan Bankkart Başak kartların harcama bilgileri İnternet Şubesi üzerinde detaylı biçimde raporlanmaktadır. Asıl kart sahipleri ve ek kart sahipleri kendi kredi kartlarının detaylı raporunu görme yetkisine sahiplerdir.

Sektör Bazlı Harcama Kontrolü

Bankkart Başak kartı sahibi olan kişiler ek kartın limitlerini dinamik olarak yönetebilmektedir. Ayrıca asıl kart sahibi kişi ek kart sahiplerinin hangi sektör üzerinde harcama yapabileceğini belirleyebilmektedir. Bu şekilde firmanın sahibi olan ve aynı zamanda asıl kart sahibi olan kişi sektör bazlı ek kartlar üzerinde harcama kontrolünü sağlayabilir.

Risk yönetimi konusunda uzman biçimde destek sağlanmaktadır. Bu uygulamadan yararlanmak için İnternet Şubesi veya Ziraat Mobil uygulamalarını kullanmak yeterlidir.

Kapalı Devre Limit

Bankkart Başak ek kartları asıl kart sahibi tarafından yalnızca belirli üye iş yerlerinde harcama yapmaya yönlendirilmektedir. Harcamaların kontrol altında yapılabilmesini sağlayan Kapalı Devre Limiti kısıtlama ve risk yönetimi konusunda kullanıcıların kolaylığını sağlamaktadır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Denizbank Bonus Kredi Kartı Başvurusu |2023

Bayi Özel Limiti

Bankkart Başak anlaşmalı firmalardan alım yapan bayilere yalnızca bu firmalarda kullanılmak üzere Bayi Özel Limiti oluşturulmaktadır. Kredi kartına tanımlı olan limitin bir kısmı firmadan alışveriş yapmaya ayrılabilmektedir. Bayi Özel Limiti ile ayrı ekstre üzerinden harcama takibi yapmak mümkündür.

Bankkart Kumbara

Ziraat Bankası Bankkartları, Bankkart Kumbara ile puan toplamayı kolay hale getirmektedir. Bankkart Lira adı verilen puan sistemi ile üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda kazanılan Liralar bu kumbarada birikmektedir.

Taksitli alışverişlerde üye iş yerlerinde belirli oranlarda Lira kazanmak mümkündür. Ancak Lira kazanmak için belirlenmiş olan minimum alışveriş tutarı 10 TL’dir. Bankkart Kumbara içerisinde birikmiş olan Bankkart Liralar nakit haricindeki alışverişlerde geçerlidir.

Peşin Harca, Ertele

Bankkart Business ve Başak Kurumsal kartları dahil olmak üzere bütün Bankkart kredi kartları peşin kredi kartı harcamalarını hesap dönemi içinde seçilmiş olan dönem sayısı kadar bir sonraki ekstreye erteleyebilme özelliğine sahiptir.

TL dışında yapılan harcamalarda erteleme yapılamamaktadır. En az 100 TL, en fazla 10.000 TL tutarında olan peşin harcama işlemleri 1,2 veya 3 dönem ertelenebilmektedir. Bu özelliği aktif biçimde kullanmak için tek yapmak gereken Bankkart Mobil, İnternet Şube, Müşteri İletişim Merkezi veya Ziraat Bankası Şubesi’ne gidip gerekli bilgiyi almak ve işlemi gerçekleştirmektir.

E-Ekstre

Bankkart sahipleri basılı şekilde ekstre yerine e-ekstre tercih edince zamandan kazanacağı gibi kağıt tüketimini de azaltırlar. Ekstre detaylarının alınması için güncel e-mail adresinin banka ile paylaşılması gerekmektedir.

Otomatik Ödeme Talimatı

Ziraat Bankası kredi kartlarına otomatik ödeme talimatı verildiğinde fatura veya prim ödemesinin son tarihinde değil de kredi kartının son ödeme tarihinde ödeme yaparsınız. Kredi kartı ekstresi üzerinde gider detayları hesap kesim tarihinde yansıtılmaktadır. Kolaylıkla gider takibi yapabilir, harcamalarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans Para Çekme |2023

Ücretsiz POS

Bankkart Başak kart sahipleri harcama taahhüdü verdikleri takdirde Ziraat Bankası POS cihazındaki belirli bir tutara kadar olan ciro için kesinti olmaksızın ertesi güne hesabınıza geçmektedir.

Çoklu Limit

Bankkart Başak kart sahibi olan bayiler Doğrudan Borçlanma Sistemi limiti ile ana firma üzerinden yapılan alımlar nakit kullanmaksızın ve kart limiti harcamaksızın yapılabilmektedir.

DBS limiti özelliği ile ana firma tahsilat garantisi almakta, bayilere de esnek biçimde ödeme kolaylığı sunulmaktadır. İki tarafın kolaylığını sağlayan Ziraat Bankası daima müşterilerinin finans durumunu iyi etmek için ürün geliştirir.