Acil Kredi Almak

Acil Kredi Almak İçin Neler Yapılmalı

Kredi Almak İçin Neler Yapılmalı ?

Şahıs olarak bireysel tüketici kredisi ( ihtiyaç kredisi ) nasıl alınır konusunda yatirimkredi.com olarak Acil kredi nasıl alınır, kredi almak için kredi notunun kaç olması gerekir, kaç ay sigortalı çalışırsam kredi alabilirim gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Bu konuları sonraki makalelerimiz de ele alacağız ama bu yazımızda kısaca acil kredi nasıl alınır konusunu ana başlıklar halinde inceleyeceğiz.

Nasıl Kredi Alabiliriz ?

Kredi başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı bankanın elinde olan bir durumdur. Ama bu konuda yapmanız gereken bazı olmazsa olmaz kurallar vardır. Bu koşulları aşağıda sıralayalım.

Sigortalılık Süresi Etkisi

Sigortalı çalışmak ve sigortalılık süresi kredi çekmek için gereken koşullardan en başına gelenidir. Kredi çekebilmek için en az 6 ay sigortalı olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra daha önce uzun süre farklı bir iş yerinde çalıştı iseniz bu da kredi çekmek için olumlu bir etkendir. Banka size kredi verirken çalışma hayatınızdaki istikrarınızı kontrol eder. Bunların yanı sıra kredi başvurusunu maaş aldığınız bankadan yapmanız da sizi bir adım öne itecektir.

Ödenmemiş Borçların Etkisi

Kredi alırken kontrol edildiğiniz bir diğer nokta da diğer bankalara olan kredi borçlarının ya da eski kredilerin nasıl ödendiği, ödenmeyen kredi kartı ya da banka borçlarının olup olmadığıdır. Eğer yeni bir kredi çekecekseniz diğer bankalara ya da kredi başvurusu yaptığınız bankaya olan borçlarınızı temizleyip tekrar başvuru yapmanız gerekir.

Kredi Notunun Durumu

Kredi notunuz sizin bankalar nazarındaki puanınızdır. Bu puanı çeşitli internet siteleri ya da bazı bankaların sunduğu hizmetler ile öğrenebilirsiniz. yatirimkredi.com olarak Kredi notu nasıl yükseltilir konusunda makalelerimiz olacak ilerleyen günlerde.

İdari Takip

Daha önce bir banka kartı, kredi kartı ya da ödenmemiş bir kredi yüzünden takipte olmak kredi almanıza engel bir durumdur. Kara liste diye tabir edilen bu durumda siciliniz temizlenmeden kredi almanız kolay kolay mümkün olmayacaktır.

Kredi almada en büyük etkenlerden biri de daha önce alınan kredilerin düzenli ödenip ödenmediğidir. İlk defa kredi alacaklar için kredi başvurusu yapılmadan önce en büyük tavsiye kredi talebinde bulunulacak bankadan bir kredi kartı alıp bir süre kullanılmalı ve ödemeleri düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bu şekilde hem bankanın müşterisi olup hem de kredi başvurusunda bir adım öne geçilebilir. Kredi onaylanması için kredi notu kaç olmalıdır ?

Bu makale ilginizi çekebilir:   Kredi Borcu Devam Eden Konut Satılır mı?

Kredi başvurunun olumlu sonuçlanması için gerekenlerin en başında kredi notu da gelmektedir.Kredi notunuz ne kadar normal değerlere yakın ise o kadar kredi alma şansınız artacaktır. Kredi alabilmeniz için kredi notunuzun aşağıdaki değerler aralığında olması gerekir.

700 – 1500 puan Kötü

1500 – 1700 puan İyi

1700 üzeri Çok iyi

Kredi notu nasıl yükseltilir, kara listeden nasıl çıkılır, neden kredi alamıyorum, kredi veren bankalar gibi konuları da zamanla yazmaya devam edeceğiz. Takıldığınız bir konuda yorumları kullanarak bize sorabilirsiniz