DenizBank Taksitli Nakit Avans Para Çekme |2023

DenizBank Taksitli Nakit Avans

DenizBank Bonus Trink, Afili Bonus ve Taraftar kredi kartlarında, DenizBank Taksitli Nakit Avans özelliğini kredi sicili olumlu olan ve taksitlerini düzenli ödeyen tüm müşterilerine sunmaktadır. 12 ay’a kadar değişsen vade seçenekleri ile uygun faizli Taksitli Nakit Avans acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bankanın Verdiği Taksitli Nakit Avansın kullanılabileceği yöntemler şunlardır;

 • DenizBank İnternet Bankacılığı,
 • DenizBank Mobil Şubesi,
 • Telefon ile 0850 222 0 800
 • Mesaj ile,
 • ATM üzerinden,
 • MobilDeniz ve DenizKartım Uygulamarından,
 • DenizBank Şubeleri

DenizBank, diğer bankalarda olduğu gibi  Taksitli Nakit Avans para çekme sınırı olarak herhangi bir limit koymamıştır. Bunun anlamı kredi kartından istediğiniz tutarı kullanabilmeniz demektir. (Bahsedilen üst tutar kredi kartı limiti kadardır) DenizBank ATM’lerinden 2021 yılı için max. kullanılabilecek ATM günlük nakit çekim limiti 3.000 TL’dir.

Tüm Denizbank kampanyalı kredi kartları üzerinden Taksitli Nakit Avans çekimi yapılabilmektedir. Kullanılan kredi için herhangi bir masraf alınmamaktadır. Atm üzerinden nakit almayı düşünüyorsanız paranızı, 1 seferde verilecek limit ATM’nin vereceği limit kadardır. Seçeneklerden vadesiz mevduat hesabınıza yatırılması seçeneğini de kullanabilirsiniz. Veya kullandığınız krediyi başka hesaplarınıza eft/havale yaparak oralardan çekim yapabilirsiniz.

Denizbank’a ait kullanışlı kredi kartı olan Bonus kart üzerinden DenizBank Taksitli Nakit Avans çekildiği zaman, diğer bankaların da kurallarında olduğu gibi geri ödeme boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirilememektedir. Kredi taksitler ise dönem borcuna eklenmekte, hesap kesim tarihinde ödenmektedir. Hesap esim tarihini değiştirmek için Önce çekilen taksitli avans kapatılıp, hesap kesim tarihi değiştirilir. Sonra tekrardan taksitli avans çekimine gidilebilir.

DenizBank Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Denizbank’tan nakit avans kullanmak istiyorsanız. 4 seçenekten birisi ile nakit avans çekebilirsiniz. Bunlar; Deniz bank şubesine giderek, denizbank atm üzerinden, Denizbank mobil uygulamadan veya denizbank müşteri hizmetlerini telefon ile arayarak olmaktadır.

Denizbank nakit avansınızı isterseniz taksit şeklinde de çekebilirsiniz. Dönem dönem bankanın yapmış olduğu kampanyaları takip ederek uygun faiz koşulları ile taksitli veya normal nakit avansınızı kullanabilirsiniz. Denizbank Taksitli nakit avans hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   İhtiyaç Kredisi Hakkında En Çok Sorulan 6 Soru

DenizBank Taksitli Nakit Avans Faizi Ne Kadar?

Taksitli Nakit Avans Faiz durumunda 2 önemli seçenek bulunmaktadır. Bunların birincisi %1,89 oranla masrafsız taksitli nakit avans durumudur. İkinci olan durum ise 3 Ay Ertelemeli Taksitli nakit avans. 3 ay ertelemeli taksitli nakit avans durumunu seçmeniz durumunda bazı komisyon ve faizler işlemektedir. Faiz üzerinden ayrıca %15 oranında KKDF ve %5 oranında BSMV tahsil edilir. Faiz oranı ise %1,89’dur. Bunun yanında 3 Ay Ertelemeli Taksitli nakit avans 6-12 ay arasında seçilebilmektedir. Denizbank kredi kartı ile yapılan İşlemin iptali söz konusu olmayıp, erken kapama yapılabiliyor.

Örnek olarak 2 durumu karşılaştırma yaparsak, birinci durum için 5000 Tl çeken bir banka müşterisi aylık 480,61 TL ile 12 ay boyunca 5,767.35 TL ödeme yapacaktır. ikinci durumu seçmesi durumunda ise aynı miktarda krediyi 3 ay sonra ödemeye başlayarak 12 ay da (3 ay erteleme 9 ay net) aylık 661.72 TL ödemelerle 5,955.44 TL ödeyecektir. Göründüğü üzere birinci durum daha mantıklıdır. Ancak nakit durumu kişinin 3 ay elinde bulunmayacak durumda ise 3 ay ödemesiz şeklinde diğer durumu seçebilir.

DenizBank Nakit Avans Para Erken Kapama Nasıl Yapılır?

Denizbank Nakit Avans Erken ödeme/Erken kapama talepleriniz 08502220800 Telefon Bankacılığı’ndan, DenizBank Şube’lerinden, www.denizbank.com Internet Bankacılığı Kartlar – Kredi Kartı İşlemleri – Taksitli Ürün Erken Ödeme/Kapama menüsü altından ya da DenizBank ATM`leri Kredi Kartı İşlemleri – Taksitli Ürün İşlemleri menüsü altından yapılabilir.

Kısmi Ödeme yapıldığı zaman ödeme tarihi ve miktarına göre faiz indirimi yapılmakta, yeni ödeme planı oluşturulmaktadır. Erken Kapama yapıldığında ise vadesi gelmemiş olan taksitler için ödeme tarihine bağlı olarak faiz indirimi uygulanmaktadır. Erken kapama işlemi; internet bankacılığı, mobil şube, atm’ler ve bankanın şubeleri tarafından yapılmaktadır.

DenizBank Taksitli Nakit Avans İptali Olur Mu?

Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığı zaman Bonuskart iptal ve iadeyi yaptırmamaktadır. Banka tarafından gereken durumlarda kredi kartlarının nakit çekme özelliği engellenebilir. Nakit çekme özelliği engellendiği zaman Taksitli Nakit Avans işlemi de yapılamamaktadır. Taksitli Nakit Avans çekildiğinde kredi kartına tanımlanmış olan nakit avans çekim tutarından düşülmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz tüm durumlar aynı zamanda DenizBank’ın diğer Kredi Kartları içinde geçerlidir.

DenizBank Taksitli Nakit Avans Geç Ödenirse Ne Olur?

Taksitli Nakit Avans çekimi yapıldığında hesap kesimindeki son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmazsa veya taksitte belirlenmiş olan tutarın altında ödeme yapılırsa anapara taksit tutarının üzerinden günlük mevcut nakit faizi işlemektedir. Bu durum maddi açıdan ekstra yük oluşturacağı gibi kredi sicilinizi de olumsuz etkileyebilmektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Ticari Kredi Kartı Nedir? Kobi Kart Başvurusu |2023

DenizBank Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Kredi kartları Taksitli Nakit Avans çeken müşterilerin harcama detaylarını ve faiz oranını hesap kesim tarihinden sonra hesap özetinde detaylı şekilde aktarmaktadır. Kredi kartının hesap kesim tarihinde yansımış olan dönem borcu içerisinde çekilmiş olan Taksitli Nakit Avans ödemesinin tutarı da bulunmaktadır.

Hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadarki sürede ödeme yapılması ideal ödeme zamanıdır. Son ödeme tarihi geçirildiğinde Taksitli Nakit Avansın kendi faizi haricinde faiz eklenmektedir. Ekstradan ödeme yükümlülüğü doğuran bu durumun haricinde kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Kredi kartının hesap kesim tarihi dikkate alındığından DenizBank Taksitli Nakit Avans için yapılan kredi kullanım işlemleri hesap kesim tarihine kadar değiştirilememektedir.

DenizBank ATM’sinden Nasıl Taksitli Nakit Avans Çekilir?

Tüm Yurtiçi Deniz ATM’lerinden taksitli nakit avans çekmek için aşağıda ki adımları uygulamanız yeterlidir.

 • ATM üzerinden “Para Çekme” sekmesine basılmalıdır,
 • Ekran üstüne yansıyan “Nakit Avans” sekmesine basılır,
 • ATM’deki tuşlar yardımıyla talep edilen tutar tuşlanmalıdır,
 • Paranızı Nakit olarak ATM üzerinden çekebileceğiniz gibi vadesiz hesabınıza da aktarabilirsiniz.

Talep edilen tutarın taksitli olması isteniliyorsa “DenizBank Taksitli Nakit Avans Para” sekmesi seçilir. Böylelikle birkaç adımda Taksitli Nakit Avans çekme işlemi gerçekleşir.

Güncel faiz oranlarına bankanın kendi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu makale siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek amacı ile yazılmıştır. Makalede ki bilgileri kendinizin araştırmasını ve ona göre işlem yapmanızı tavsiye ederiz. Aklınızda sorular var ise bizlere yorumlar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.