Hangi Bankada Paladyum Hesabı Açılabilir? |2023

Hangi Bankada Paladyum Hesabı Açılabilir?

Paladyum, kıymetli madenlerden bir tanesi olup yakın zamanda en pahalı kıymetli madendir. Bu makalemizde sizlere değerli metaller arasında bulunan paladyum yatırımını nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Dünya Paladyum arzında Rusya ve Güney afrika ilk sırada yer alan iki üreticidir. Paladyum talebinin %80’i otomotiv piyasasından gelmektedir. Talebin geri kalanı sanayi, kuyumculuk ve yatırımlardan kaynaklanmaktadır.

Yazının geri kalanını okumadan önce kısaca şunu söyleyelim. Altın, gümüş ve platin gibi bankalar üzerinde alım satım yapabileceğiniz Gram Paladyum hesabı bulunmamaktadır.

Lakin İş bankası, GCM foreks, Goldtrade firmaları size paladyuma yatırım imkanı sunmaktadır.  Bankaların foreks ve uluslararası piyasalar ile ilgili birimlerinden paladyum fiyatlarına dayanan kontrat alabilirsiniz. Buna rağmen günümüzde paladyum hesabı açabileceğiniz diğer platformlardan bahsedeceğiz.

Paladyum’a yatırım yapmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bunların en başında foreks piyasalarında düşük kaldıraçlı “paladyum” pozisyonu açmak gelmektedir. Bilmeyenler için foreks piyasalarında hem düşüş hem de yükseliş yönünde para kazanabileceğiniz pozisyonlar üzerinden paladyum satın alabilir ya da satabilirsiniz.

Aşağıda Türkiye’de faaliyet gösteren yatırım firması GCM foreks üzerinden hesap açarak paladyum yatırım yapabilirsiniz. Kaldıracı düşük tuttuğunuz ölçüde gram paladyum yatırımı yapmış olursunuz

Ücretsiz 100 Bin TL ile Paladyum ALIP SATMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ. Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın

Kıymetli madenlerden gümüş alım satım yapabileceğiniz bankaları biliyor musunuz? Hangi Bankada Gümüş Hesabı Açılabilir? makalemizi okumak için tıklayın

Paladyum, Altın, gümüş ve hatta platinden de ender şekilde üretimi yapılan bir maden olduğu için altın ve gümüş gibi fiyatlandırması kolaylıkla yapılmamaktadır. Dünya’da paladyum üretimi kısıtlıdır. Buna rağmen yıllar içinde paladyum talebi oldukça artmaktadır. Paladyum fiyatı, altın ve platinden de yüksektir.

Hangi Bankada Platin Hesabı Açılır?

Fiziksel teslimata dayalı paladyum hesabınızı açmak istiyorsanız bunun için şu an bir banka bulunmamaktadır. Fakat fiziki olarak paladyum alım satım yapabileceğiniz hesapları Borsa İstanbul kıymetli madenler piyasası üzerinde açabilirsiniz.

İş Bankası Trade Master International Paladyum Hesabı

İş Bankası, İş yatırım platformu ürünü olan TradeMaster International sayesinde müşterilerine emtia ürünleri fiyatları kontratları üzerinden işlem yapma imkanı tanımaktadır. Trademaster International sayesinde Paladyum’un işlem gördüğü CME/GLOBEX gibi emtia borsalarında Paladyum alıp satabilirsiniz.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Cari Açık Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Paladyum alım satımı yapabilmek için İş yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. İş Yatırım, İş Bankası’na bağlı bir finansal aracı kurum iştirakidir. Hesap açılışı için (212) 350 24 24​ arayabilirsiniz.

Nasıl Paladyum Hesabı Açabilirim?

Nasıl paladyum hesabı açabileceğiniz veya paladyum nasıl alınır sorusuna yanıt alabileceğiniz ile ilgili farklı yollar bulunmaktadır. Paladyumu finansal ortam üzerinden yatırım için alabilir ya da fiziki şekilde alıp saklayabilirsiniz. Goldtakas (Fiziki ve Finansal Paladyum), İstanbul Altın Rafinerisi (Fiziki Paladyum), Foreks firmaları (GCM, Integral Forex) (Finansal Paladyum), İş Bankası Trade Master kıymetli madenler

Ücretsiz 100 Bin TL ile Paladyum ALIP SATMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ. Demo Hesap Açmak İçin Tıklayın

Goldtakas Paladyum Hesabı

Goldtakas firması müşterilerine müşteri, satıcı veya yatırımcılar için fiziki olarak değerli madenleri alıp satabilecekleri bir platform sunmaktadır. İsmini ilk defa duyanlar için Goldtakas firması Türkiye Cumhuriyeti Hazine Müsteşarlığı izni ile kurulmuş bir firmadır. Borsa İstanbul Kıymetli Madenler piyasası üyesidir. Müşterilerine Hazine ve Kambiyo Mevzuatı çerçevesinde gram altın, cumhuriyet altını, reşat altın ve ons altın, gram gümüş, ons gümüş, platin ve PALADYUM hesabı üzerinden alım satımı yapabileceği online takas ortamı sunmaktadır.

İstanbul Altın Rafinerisi

İstanbul Altın Borsası ve T.C. Hazine Müsteşarlığı’nın onaylı altın rafinerileri arasında bulunan İstanbul Altın Rafinerisi üzerinden 1000 üzerinden 995 saflıkta gramdan başlayarak külçeye doğru paladyum alabilirsiniz. İstediğiniz Paladyum miktarı 99,95 saflık derecesinde haddelenerek astar, plaka ve gram haline getirilebilinmektedir.

Kıymetli madenlerden platin alım satım yapabileceğiniz bankaları biliyor musunuz? Hangi Bankada Platin Hesabı Açılabilir? makalemizi okumak için tıklayın

GCM Foreks Paladyum Alım Satımı

GCM Foreks bir BDDK tarafından onaylı güvenilir bir foreks firmasıdır. GCM firması üzerinden kaldıraçlı şekilde paladyum yatırımı yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

İster Troy Kıymetli maden firması özelinde hesap açarsınız ve işlem yaparsınız. İster Borsa İstanbul Kıymetli Madenler piyasasında hesap açar ve Goldtakas piyasasına entegre eder alım-satım teklifleri verirsiniz.

Borsada gümüş alıp satmak ister > misiniz? Finansbank’ın Gümüş Borsa Yatırım  Fonu, GMSTR ile hisse senedi alır-satar gibi gümüşe yatırım yapabilirsiniz. 1 GMSTR payı 6.5 gram fiziki gümüşe eşittir. GMSTR ile ilgili detaylı makalemizi okumak için tıklayınız