Kredi Kartı İptali İçin Hangi Bankada Ne Yapılır?| 2022

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

Türkiye’de milyonlarca kişi aktif olarak kredi kartı kullanmaktadır. Bankaların sunmakta olduğu en önemli ürünler arasında yer almakta olan kredi kartları farklı amaçlarda kullanılır iken dilediğiniz zaman iptal edebilir veya kullanıma kapattırabilirsiniz. Milyonlarca kişinin yanlış bildiği konu ise kredi kartının iptal etme ile kullanıma kapatma işlemlerinin birbirinden farklı olmasıdır. Sizlere ayrı ayrı kredi kartı kapatma ve kredi kartı kullanım kapatma yolları ile ilgili bilgiler aktarmak istiyoruz.

Kredi Kartını Kullanıma Kapatma

Bu işlem genel olarak kredi kartının kaybolması veya çalınması durumunda gerçekleştirilecek bir işlemdir. Bu işlemde kredi kartınız kapatılamamakta ve kredi kartı kapatıldıktan sonra yeniden bir kart hazırlanarak tarafınıza gönderilmektedir.

Kredi kartını kullanıma kapatmak ise iptal işlemine göre daha kolaydır. Tek yapmanız gereken kullanmakta olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve birkaç doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra birkaç saniye içerisinde kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Kredi kartınızı kullanma kapatmak için müşteri hizmetlerinin yanı sıra internet şubesi ve mobil bankacılık seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Bu şekilde de hızlı bir şekilde işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Kredi Kartını İptali İçin Yapılması Gerekenler

Kredi kartı kapatma yöntemleri arasında pek çok farklı seçenekten yararlanabilirsiniz. Bu seçenekler aynı zamanda bankaların tercihleri doğrultusunda da belirlenmektedir. Pek çok banka sadece müşteri hizmetleri ile görüşme yaparak kredi kartını iptal eder iken bazı bankalar ise sadece dilekçe işlemleri ile kredi kartı kapatma işlemi uygulanmaktadır.

Bununla birlikte bankalar şubeler üzerinden dilekçe vererek kredi kartı kapatmanızı istemektedir. Telefon bankacılığı üzerinden kredi kartı kapatma işlemi yapmayan bankalar için aşağıdaki dilekçe örneği ile şubeye giderek kredi kartınızı kapatabilrsiniz.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi?

Evet. Kredi kartınızı gerek kullanıma kapatmak, gerekse de iptal etmek için borcunuzun olması engel değildir. BBDK tarafından düzenlenen yasalar gereği bankalar herhangi bir borcunuz olsa bile kredi kartınızı kapatmak zorundadır. Kredi kartınız iptal edildikten sonra eğer borcunuz var ise aynı kartı kullanarak borcunuz bitene kadar ödeme yapabilirsiniz. Aynı şekilde kredi kartınızı kırsanız veya kapatsanız bile şubelere giderek kapattığınız kredi kartı için ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı İptali İçin Ne Yapmalı?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

YatırımKredi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!