Halkbank Taksitli Nakit Avans Para Çekme |2023

parafcard taksitli nakit avans
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk Bankası Taksitli Nakit Avans Para Çekme

Halkbank Parafkart, kredi kartında Halkbank Taksitli Nakit Avans özelliğini müşterilerine sunmaktadır. 3 ile 12 ay arasında değişsen vade seçenekleri ile uygun faizli Taksitli Nakit Avans acil nakit ihtiyacını karşılamaktadır. Taksitli Nakit Avansın kullanılabileceği yöntemler şunlardır;

  • Halkbank İnternet Bankacılığı,
  • Halkbank Mobil Şubesi,
  • Telefon ile 0850 222 0 400 Dialog,
  • ATM
  • Bankanın Şubeleri

Halk Bankası Taksitli Nakit Avans işlemini 200 TL ile 15.000 TL arasında sınırlı tutmaktadır. Parafkart ile ATM’den para çekildiğinde ise ATM günlük para çekme limiti bulunmaktadır. Tüm Parafkart kredi kartları üzerinden Taksitli Nakit Avans çekimi yapılabilmektedir. Aşağıda ki videoda Halkbank Taksitli Nakit Avans Nedir? ve Nasıl Kullanılır sorularının cevabını bulabilirsiniz.

Halk Bankası’na ait kullanışlı kredi kartı olan Parafkart üzerinden Taksitli Nakit Avans çekildiği zaman geri ödeme boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirilememektedir. Taksitler ise dönem borcuna eklenmekte, hesap kesim tarihinde ödenmektedir.

Halk Bankası Taksitli Nakit Avans Faizi Ne Kadar?

Halk Bankası Kredi Kartı, Parafkart üzerinden Taksitli Nakit Avans çekildiğinde faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ile %15 KKDF alınmaktadır. Parafkartlarda Taksitli Nakit Avans için %1,89 oranında faiz uygulanmaktadır. Parafcard kredi kartı ile yapılan İşlemin iptali söz konusu olmayıp, erken kapama yapılabiliyor.

Örneğin 5000 TL işlem tutarı olduğunda 6 taksit ile ödeme gerçekleştirildiğinde aylık taksit tutarı 900,72 TL olmaktadır. Ödenecek toplam faiz 404,32 TL, ödenecek toplam tutar ise 5.404,32 TL’dir. Bankanın Hesaplama araçlarından güncel faiz oranları ile kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

HalkBank Nakit Avans Para Erken Kapama Nasıl Yapılır?

Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığında Erken Kapama ve Kısmi Ödeme yapılabilmektedir. Kısmi Ödeme yapıldığı zaman ödeme tarihi ve miktarına göre faiz indirimi yapılmakta, yeni ödeme planı oluşturulmaktadır. Erken Kapama yapıldığında ise vadesi gelmemiş olan taksitler için ödeme tarihine bağlı olarak faiz indirimi uygulanmaktadır bu işlem telefon bankacılığından ve şubelerden yapılabilir. Erken kapama iptal işlemi yapmak istiyorsanız da bunu yalnızca şubeler aracılığı ile yapabilirsiniz.

Halkbank Taksitli Nakit Avans İptali Olur Mu?

Taksitli Nakit Avans işlemi yapıldığı zaman Parafcard iptal ve iadeyi yaptırmamaktadır. Banka tarafından gereken durumlarda kredi kartlarının nakit çekme özelliği engellenebilir. Nakit çekme özelliği engellendiği zaman Taksitli Nakit Avans işlemi de yapılamamaktadır. Taksitli Nakit Avans çekildiğinde kredi kartına tanımlanmış olan nakit avans çekim tutarından düşülmektedir.

Parafcard Taksitli Nakit Avans Geç Ödenirse Ne Olur?

Taksitli Nakit Avans çekimi yapıldığında hesap kesimindeki son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmazsa veya taksitte belirlenmiş olan tutarın altında ödeme yapılırsa anapara taksit tutarının üzerinden günlük mevcut nakit faizi işlemektedir. Bu durum maddi açıdan ekstra yük oluşturacağı gibi kredi notunu da olumsuz etkileyebilmektedir.

Halk Bankası Parafcard Taksitli Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

halkbank taksitli nakit avans

Kredi kartları Taksitli Nakit Avans çeken müşterilerin harcama detaylarını ve faiz oranını hesap kesim tarihinden sonra hesap özetinde detaylı şekilde aktarmaktadır. Kredi kartının hesap kesim tarihinde yansımış olan dönem borcu içerisinde Halkbank Taksitli Nakit Avans ödemesinin tutarı da bulunmaktadır.

Hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadarki sürede ödeme yapılması ideal ödeme zamanıdır. Son ödeme tarihi geçirildiğinde Taksitli Nakit Avansın kendi faizi haricinde faiz eklenmektedir. Ekstradan ödeme yükümlülüğü doğuran bu durumun haricinde kredi notu olumsuz etkilenmektedir. Kredi kartının hesap kesim tarihi dikkate alındığından Halkbank Taksitli Nakit Avans için yapılan işlemler hesap kesim tarihine kadar değiştirilememektedir.

Halk Bankası ATM’sinden Nasıl Taksitli Nakit Avans Çekilir?

Halk Bankası ATM’sinden taksitli nakit avans çekmek için;

  • ATM üzerinden “Para Çekme” sekmesine basılmalıdır,
  • Ekran üstüne yansıyan “Nakit Avans” sekmesine basılır,
  • ATM’deki tuşlar yardımıyla talep edilen tutar tuşlanmalıdır,

Talep edilen tutarın taksitli olması isteniliyorsa “Halkbank Taksitli Nakit Avans Para” sekmesi seçilir. Böylelikle birkaç adımda Taksitli Nakit Avans çekme işlemi gerçekleşir.

Not: Yazının yazıldığı gün faiz oranları baz alınmıştır. Okuduğunuz tarihteki faiz oranlarını görmek için bankanın kendi internet sitesinden oranları ve masrafları kontrol edebilirsiniz. Burada ki yazının amacı siz değerli okuyucularımıza taksitli nakit avans nasıl çekilir onun öğretilmesi fikriyle yazılmıştır. Yapılan yanlış işlemlerden ve oluşacak sorunlardan sorumlu olmadığımızı bildirmek isteriz.

Diğer kredi ve kredi kartları ile ilgili makalelerimize veya Diğer Taksitli Nakit Avans makalelerimize göz atabilirsiniz.