Bankadan Taksitli Nakit Avans Çekmek | Eylül-2021

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli nakit avans, nakit avansın kullanım oranını arttırmak amacıyla bankaların uygulamış olduğu bir yöntemdir. Nakit para ihtiyacınızı kredi öder gibi taksit taksit ödemek için tercih edebilirsiniz. Taksitli nakit avans, banka müşterileri tarafından kolay ve kullanışlı olarak görülmektedir. Nakit avans kullandığınızda kısa sürede ödeme imkanı olmadığını düşünüyorsanız, taksitli nakit avans çekmek sizin işinizi kolaylaştıran bir yöntem olacaktır.

Nakit Avansın Taksitli Nakit Avanstan Farkı Nedir?

Nakit avans, bankaya herhangi bir belge veya gerekçe sunmadan, kredi kartınıza tanımlı limit dahilinde anında nakit para çekebilmek anlamına gelmektedir. Kredi kartı harcamalarınız haricinde istediğiniz gün ve saatte ATM üzerinden para çekebilirsiniz. Limitiniz, çekebileceğiniz nakit avans tutarını belirlemektedir. Bankalar, müşterilerine kart sınırı çerçevesinde limit tanımlaması yapmaktadır. Detaylı bilgilere müşterisi olduğunuz bankalardan ulaşabilirsiniz.

Taksitli nakit avans ise nakit avansın bir başka çeşidi olarak görülebilir. Taksitli nakit avans çekimlerinizde de bankaya herhangi bir belge veya gerekçe sunmanıza gerekçe yoktur. Şubeye uğramadan istediğiniz gün ve saatte taksitli nakit avansınızı çekebilirsiniz. Nakit avans limit sınırı aynı
şekilde taksitli nakit avans için de geçerlidir. Taksitli nakit avans adından da anlaşılacağı üzere taksitlerle ödenmektedir. 3, 6, 9 ve 12 ay arasında
değişen taksitlere aylık faiz eklenmektedir. Taksitlere eklenecek olan faizler tüm bankaların sabit faiz oranına göre belirlenmektedir. Nakit avans çektiğinizde, kısa sürede ödemeniz bankadaki notunuz açısından olumlu bir göstergedir. Ancak kısa süre içerisinde ödeme gerçekleştiremeyecek kişilerin taksitli nakit avansa yönelmesi daha iyi olur. Çünkü ödeme zamanı geçtikçe banka notunuz düşer ve ileri zamanda kredi başvurusu yaptığınız zaman olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Bazı Bankaların Taksitli Nakit Avansları Hakkında Bilgiler

Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans

Garanti BBVA’da 2-18 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 500 TL, maksimum tutar 30.000 TL olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans

Yapı Kredi’de 5-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 300 TL, maksimum tutar 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Hakkında bilgiler diğer makalemizde belirtilmiştir.

Ziraat Bankası Taksitli Nakit Avans

Ziraat Bankasında 2-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 100 TL, maksimum tutar 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

QNB Finansbank Taksitli Nakit Avans

QNB Finansbank’ta 6-18 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 300 TL, maksimum tutar 4.000 TL olarak belirlenmiştir.

Halkbank Taksitli Nakit Avans

Bankada 3-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 200 TL, maksimum tutar 15.000 TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank Taksitli Nakit Avans

Denizbank’ta 4-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 250 TL, maksimum tutar 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank Taksitli Nakit Avans

Akbank’ta 6-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 200 TL, maksimum tutar 15.000 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası Taksitli Nakit Avans

İş Bankasında 5-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 300 TL, maksimum tutar 5.000 TL olarak belirlenmiştir.

TEB Taksitli Nakit Avans

TEB’te 3-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 250 TL, maksimum tutar 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank Taksitli Nakit Avans

Vakıfbank’ta 4-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 250 TL, maksimum tutar 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

CEPTETEB Taksitli Nakit Avans

CEPTETEB’de 3-12 ay arasında taksit aralığı seçebilirsiniz. Çekebileceğiniz minimum tutar 250 TL, maksimum tutar 10.000 TL olarak belirlenmiştir.

Enpara Ekpara taksitli nakit avans

Enpara’da 1-90 gün arasında taksit aralığı seçebilirsiniz.
Çekebileceğiniz minimum tutar 100 TL, maksimum tutar 10.000 TL olarak belirlenmiştir.  ( Enpara hesabı, Finansbank tarafından 2012 yılında hayata geçirilen bir dijital bankacılık hizmetidir. )  QNB Finansbank Enpara Nedir? isimli makalemizden daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Kredi Notu Nakit ve Taksitli Nakit Avansı Nasıl Etkiler?

Kredi notu, nakit avans çekerken etkili olabilmektedir. Taksitli nakit avans da kredi notunuzdan etkilenebilmektedir. Her iki avans çeşidi, bankalar tarafından kredi olarak görülmektedir. Kredi çekmenizi etkileyen unsurlar avans çekiminizde de önemli unsur olarak görülmektedir. Yıl içerisinde 3’den az kredi kartınızı geç yatırdıysanız bir sorun yaşamazsınız. Ancak yıl içerisinde herhangi sebeplerden dolayı birçok defa kredi kartı borcunuzu geç ödediğinizde nakit avans ve taksitli nakit avans çekmeniz zorlaşabilir. Bunların yanında, kredi çekmek mantıklı mıdır? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avanstan Vergi Alınır Mı?

Taksitli nakit avans kullanıldığı zaman aylık faiz üzerinden toplamda %20 vergi alınmaktadır. Bunun %5’i BSMV, %15’i KKDF ‘dir. Örneğin taksitli nakit avans çektiğinizde 50 TL taksit faizi ödüyorsanız bunun 10 TL’si vergi olarak hesaplanmaktadır.

Bir cevap yazın