Günlük Hisse Para Giren Hisse Analizi – Para Çıkan Analizi

Hisseye Para Giriş – Çıkış Nasıl Yorumlanır?

Hisse senedine para girişi olması veya para çıkışı olması hisse senetlerinin hisse analizinde destek olan yöntemlerden biridir. Fiyatların sağlıklı bir şekilde yükselmesi için para girişine ihtiyaç vardır. Para girişi olmadan yükselen hisseler veya para çıkışı olmadan düşen hisselerin fiyat hareketleri yatırımcıları yanıltabilir. Bu yüzden yatırımcı, fiyat hareketlerini hissede hacim, hissede para giriş çıkışı ile beraber yorumlamalıdır. Borsadan para kazanmak isteyen yatırımcılar için takip edebilecekleri güzel bir indikatör oluşturur. Bu yüzden borsadan para kazanmak istiyorsanız hisse analizi için kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki linkte para giriş çıkışının nasıl yorumlanması gerektiği ile ilgili makalemizi bulabilirsiniz:

Para Giren Hisseler ve Para Çıkan Hisseler Nasıl Yorumlanır?

PARA GİRİŞ ÇIKIŞI NASIL YORUMLANIR

Fiyat – Para Giriş – Çıkışı İlişkisi

 • Hisse Yükseliyor + Para Girişi Var = Sağlıklı Yükseliş var
 • Hisse Yükseliyor + Para Çıkışı Var = Hisse Tepe Noktasına Yakındır
 • Hisse Düşüyor + Para Girişi Var = Hisse Dip Noktasına Yakındır
 • Hisse Düşüyor + Para Çıkışı Var = Düşüş Devam Edebilir
 • Hisse Yatay + Para Girişi Var = Hisse Toplanıyor Olabilir
 • Hisse Yatay + Para Çıkışı Var = Hisse Dağıtılıyor Olabilir

Hisse Para Girişi Kısaltmalar Anlamı

Bist Tüm Hisselerine ait gün sonu para giren hisseler ve para çıkan hisselerin listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

  • PGC= Hisse senedine günlük giren-çıkan para miktarını göstermektedir.
  • Alış Hacmi = Alım yapılan lot miktarıdır.
  • Satış Hacmi = Günlük Satılan lot miktarıdır.
Bazen yabancı borsalarda işlem yapmak, Dow Jones, SP500 yurt dışı borsalardan hisse almak ve satmak, uzun vadeli yatırım yapmak kazançlı olabilir. İnsanlar neden ve nasıl yurtdışı borsalara yatırım yapabilir? Yabancı borsada nasıl işlem yapabilirsiniz? Bilgilendirici makalemizi okumak için tıklayın.

1 Ekim Gün Sonu Para Giriş Çıkışı İlk 10 Kurum

Borsa Analizi ve Hisse Analizi

Borsa İstanbul Endeks genel Analizi ve Garan Hisse Analizi, Ekgyo hisse analizi, Vestel Hisse analizi, Ereğli hisse analizi, kardemir (krdmd) hisse analizi, Pegasus hisse analizi için bu verileri kullanabilirsiniz. Örneğin THYAO hisse analizi için şöyle bir örnek verilebilir: Türk Hava Yolları hissesine son 2 gündür para girişi olmamasına rağmen hisse fiyatı yükselmektedir. Böyle bir durum yükselişin kalıcılığı anlamında soru işareti uyandırır. Bu durumda satış yapıp beklemek ve fiyat hareketlerini gözlemek ya da almak istiyorsak yine beklemek daha mantıklı bir hisse analizi olacaktır. Borsa toplamı sıfır oyuna benzer. Birinin satması birinin alması lazımdır. Hisse senedi sayısı sabitken insanlar, elinde hisse olanlara daha fazla önererek hisse alabilir. Bunun için de piyasaya para girmesi gerekir.

Hisse pay piyasasında işlem yapmak isteyenler için GCM Forex sanal hesabını ücretsiz açabilmeleri mümkündür. Ayrıca bankaların aracı kurumları üzerinden de işlem yapabilmeniz mümkündür. Bunun için bankanızdan yatırım hesabı açmalısınız. Borsadan para kazanmak isteyen yatırımcıların için takip etmeleri gereken göstergelerden bir olarak hisse senedi para giren hisseler ve para çıkan hisseler listesi önemli bir gösterge olarak karşımıza çıkar. Adi hisse senedi nedir?

Hisse para girişi Matrik Veri Terminal’inden alınan verilerden sağlanmaktadır. Hisse para girişi sayesinde hisselerin değer kazanmasına veya değer kaybetmesine neden olan para giriş ve para çıkışını doğru şekilde yorumlayabilirsiniz. Yatırımlarınızı daha doğru şekilde ele alıp hangi hisse senedine yatırım yapacağınızı kararlaştırabilirsiniz.

1 Yorum

 1. 28 Ağustos 2019 günü en çok para girişi olan hisse senetleri

  TCELL hisse 5,869,970 TL 12.0 12.0
  KOZAL hisse 3,697,806 TL 69.5 69.5
  TTKOM hisse 3,091,210 TL 5.3 5.3
  ISCTR hisse 2,494,154.0 5.5 5.0
  IPEKE hisse 1,909,024.0 6.2 6.0
  HALKB hisse 1,893,247.0 6.0 5.6
  ARCLK hisse 1,689,890.0 17.0 17.0
  KRDMD hisse 1,533,820.0 2.0 2.0
  YKBNK hisse 1,506,892.0 2.0 2.0