Günlük Hisse Para Giren Hisse Analizi – Para Çıkan Analizi

Borsada En Son Aldığınız Hisse Nedir? Beklentinizi Yorumlar Kısmında Bizimle Paylaşır Mısınız? Borsada En Son Aldığınız Hisseleri ve Hissede Ne Beklediğinizi Paylaşın. Hissedeki Beklentinizi Herkes Görsün

 

 

 

Hisse Para Girişi Kısaltmalar Anlamı

Bist Tüm Hisselerine ait gün sonu para giren hisseler ve para çıkan hisselerin listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

  • PGC= Hisse senedine günlük giren-çıkan para miktarını göstermektedir.
  • Alış Hacmi = Alım yapılan lot miktarıdır.
  • Satış Hacmi = Günlük Satılan lot miktarıdır.

Borsada para giriş çıkışı verileri aşağıdadır.

16 Temmuz Gün Sonu Para Giriş Çıkışı İlk 10 Kurum

Hisseye Para Giriş – Çıkış Nasıl Yorumlanır?

Para Giren Hisseler ve Para Çıkan Hisseler Nasıl Yorumlanır?

Hisse senedine para girişi olması veya para çıkışı olması hisse senetlerinin hisse analizinde destek olan yöntemlerden biridir. Fiyatların sağlıklı bir şekilde yükselmesi için para girişine ihtiyaç vardır. Para girişi olmadan yükselen hisseler veya para çıkışı olmadan düşen hisselerin fiyat hareketleri yatırımcıları yanıltabilir. Bu yüzden yatırımcı, fiyat hareketlerini hissede hacim, hissede para giriş çıkışı ile beraber yorumlamalıdır. Borsadan para kazanmak isteyen yatırımcılar için takip edebilecekleri güzel bir indikatör oluşturur. Bu yüzden borsadan para kazanmak istiyorsanız hisse analizi için kullanabilirsiniz.

Fiyat – Para Giriş – Çıkışı İlişkisi

 • Hisse Yükseliyor + Para Girişi Var = Sağlıklı Yükseliş var
 • Hisse Yükseliyor + Para Çıkışı Var = Hisse Tepe Noktasına Yakındır
 • Hisse Düşüyor + Para Girişi Var = Hisse Dip Noktasına Yakındır
 • Hisse Düşüyor + Para Çıkışı Var = Düşüş Devam Edebilir
 • Hisse Yatay + Para Girişi Var = Hisse Toplanıyor Olabilir
 • Hisse Yatay + Para Çıkışı Var = Hisse Dağıtılıyor Olabilir

Borsa Analizi ve Hisse Analizi

Borsa İstanbul Endeks genel Analizi ve Garan Hisse Analizi, Ekgyo hisse analizi, Vestel Hisse analizi, Ereğli hisse analizi, kardemir (krdmd) hisse analizi, Pegasus hisse analizi için bu verileri kullanabilirsiniz. Örneğin THYAO hisse analizi için şöyle bir örnek verilebilir: Türk Hava Yolları hissesine son 2 gündür para girişi olmamasına rağmen hisse fiyatı yükselmektedir. Böyle bir durum yükselişin kalıcılığı anlamında soru işareti uyandırır. Bu durumda satış yapıp beklemek ve fiyat hareketlerini gözlemek ya da almak istiyorsak yine beklemek daha mantıklı bir hisse analizi olacaktır. Borsa toplamı sıfır oyuna benzer. Birinin satması birinin alması lazımdır. Hisse senedi sayısı sabitken insanlar, elinde hisse olanlara daha fazla önererek hisse alabilir. Bunun için de piyasaya para girmesi gerekir.

Hisse pay piyasasında işlem yapmak isteyenler için GCM Forex sanal hesabını ücretsiz açabilmeleri mümkündür. Ayrıca bankaların aracı kurumları üzerinden de işlem yapabilmeniz mümkündür. Bunun için bankanızdan yatırım hesabı açmalısınız. Borsadan para kazanmak isteyen yatırımcıların için takip etmeleri gereken göstergelerden bir olarak hisse senedi para giren hisseler ve para çıkan hisseler listesi önemli bir gösterge olarak karşımıza çıkar. Adi hisse senedi nedir?

Hisse para girişi Matrik Veri Terminal’inden alınan verilerden sağlanmaktadır. Hisse para girişi sayesinde hisselerin değer kazanmasına veya değer kaybetmesine neden olan para giriş ve para çıkışını doğru şekilde yorumlayabilirsiniz. Yatırımlarınızı daha doğru şekilde ele alıp hangi hisse senedine yatırım yapacağınızı kararlaştırabilirsiniz. YTD. ( ytd ne demek )

Abone ol
Bildir
45 Yorum
En eskisi
En yenisi En çok oy verileni
Satır içi yorumlar
Bütün yorumları gösterin
45
0
Bu konu hakkında sen ne düşünüyorsun. Bir yorum bırak!x
()
x