İşsizlere Kredi
İşsizlere Kredi

İşsizlere Kredi Veren Bankalar |2023

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Makalemizde sizlere işsizlere kredi veren bankaları sunarken, işsizken kredi çekebilmek için neler yapmanız gerektiğinden de bahsetmeye çalışıyoruz. Makalemizin devamında işsizlere kredi çekme yolları gibi tavsiyelerde bulunmaktayız. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarsanız; konu ile ilgilenen diğer ziyaretçilerimizden de cevaplar alabilirsiniz.

Kredi çekerken kredi notunuzun yüksek olması çok önemlidir. Kredi notunuz düşükse veya yükseltmek istiyorsanız sizin için özel araştırdığımız Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Makalemizi Okuyabilirsiniz.

Bugün birçok banka eğer daha önce bir kredi puanınız oluşmuş ise risk skorunuz düşük yani kredi puanınız yüksek ise kredi vermektedir. Daha önce bir kredi kartı sahibi iseniz veya kredi kullanıp ödemelerini zamanında yapmışsanız birçok banka belirli bir tutara kadar kredi vermektedir.

Örneğin Turkcell Paycell uygulamasını yüklemişseniz Fibabanka ile yaptığı anlaşma ile 2500 TL %0.49 faizli 6 aydan başlayan vade ve oranlarla kredi imkanı sunmaktadır. Makalemizi okumak için tıklayınız.

Yine yakın zamanda Garanti Bankası ve Akbank müşteri sayısını arttırmak üzere ilk defa hesap açan kişilere 2.500 TL ile 10.000 TL arası kredi imkanı sunmaktadır.

İşsizlere Kredi Çekme Yolları

İşsizler herhangi bir gelir beyan edemeyen kişilerdir ve bu yüzden birçok bankanın kredi kullandırma yetkisi bulunmamaktadır. Ancak bazı bankalar bu durumun dışına çıkarak işsizlere kredi desteği sağlamaktadır. Birçok kişi için acil giderleri kapatmaya yarayan ihtiyaç kredisi almak için güzel bir fırsattır. Kredi notu gereken düzeyde olan ancak maaşı bulunmayanlara bazı banka lar farklı imkan çeşidi sunmaktadır. Böylelikle kredi talebi olan kişiler zorlanmadan kredi çekebilir ve kullanabilir. Bankaların genel yönetmeliklerinden veya müşteri temsilcilerinden sağlıklı bilgi alınabilir.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Çekebilmek

 

Birçok banka maaş bordrosu bulunmayanlara kredi vermektedir. Düzenli geliri olmayanların maaş bordrosu bulunmadan kredi çekebilmeleri için; internet üzerinden gelir belgesiz kredi başvuru yapması veya ipotek göstererek kredi talebi oluşturması gerekmektedir.

Maaş bordrosu bulunmadan kredi çekebilmek genellikle nakit akışının yoğun olduğu ve kredi notunun ortalama veya üzerinde olduğu durumlarda gerçekleşebilmektedir. Maaş bordrosu önemli olmasa da işlem yapılan bankada kredi talebi öncesinde aktif olmak avantaj sağlayacaktır.

Bu makale ilginizi çekebilir:   En Uygun Kredi Nasıl Bulunur? |2023

Çalışmayanlara ve İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Birçok banka ipotek karşılığında acil ihtiyaçlar için bireysel kredi desteği vermektedir. Ancak işsiz veya çalışmayan olsalar da aylık gelirlerini bir şekilde ispatlamaları gerekmektedir. Aylık olarak gayrimenkul kirasını veya diğer gelir yollarını ispatlayan müşterilerin kredi notu ortalama ve üzerinde ise kredi çıkma imkanı yüksektir. Çalışmayan veya işsizlere kredi desteği sağlayan bankalar;

Garanti Bankası

Şekerbank

İş Bankası

Denizbank

Vakıfbank

SGK Olmadan Kredi Almanın Yolları

Herhangi bir işte çalışmadan da ekonomik olarak geçim sıkıntısı yaşamayan kişiler SGK kaydı olmamasına karşın kolaylıkla kredi desteğinden yararlanabilmektedir. Menkul kıymetlere yatırım yapan kişiler de SGK kaydı olmaksızın kredi desteğine başvurabilecek profilde kişilerdir.

Banka üzerindeki nakit akışı kredi desteği için önemli bir göstergedir. Bu yüzden SGK kaydı o kadar önemli bir durum olarak görülmemektedir. Kefilsiz ve maaş bordrosuz şekilde kredi desteği almak isteyen kişilerin banka üzerindeki para akışı incelenerek de kredi desteği alabilir.

Düşük Kredi Notu ile Kredi Almanın Yolları

Bazen işsizlik sonrasında düzelen ekonomik durum karşısında da bankalar kredi desteği sağlamaktan geri durabilir. Para akışının sağlanamadığı ve ödemelerin geciktiği zamanlarda kredi notu düşüş yaşar. Kredi notu düşük olan kişiler de ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına ipotek karılığı kredi alabilme imkanına sahiptirler.

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi alabilmesi için gerekli yollardan bir diğeri ise kefil göstermektir. Kredi notu düşük olup da kredi desteğine başvuran kişiler kefil bularak kolaylıkla kredi başvurusunu onaylatabilmektedir. Fakat en garanti çözüm ise kredi notunu düzenli ödemelerle istenilen seviyeye getirmektir.

Çalışmayan Ev Hanımlarının Kredi Alma Yolları

Ev hanımları görünmeyen ev eksenli çalışmalardan kaynaklı herhangi bir SGK kaydına sahip değildir. Bu durumda düzenli gelirlerini beyan edebilecekleri bir sistem de bulunmamaktadır. Ancak şirket ortağı olan ve bundan gelir elde eden kadınlar, kira gelirine sahip olmaları veya birikmiş paralarının olması kredi başvurusu sırasında kredi çekme imkanını arttırmaktadır.

Bazı banka veya finans kuruluşları mobil uygulama ve internet bankacılığı kullanan müşterilerinden gelir belgesi talep etmeksizin kredi desteğini onaylayabilmektedir. İş kurmak isteyen ve krediye ihtiyaç duyan kadınlar için KOSGEB Hibeleri mevcuttur. Ancak iş dışındaki maddi ihtiyaçlar için KOSGEB’in kredi desteği bulunmamaktadır.

Bankaların müşterisi konumunda olan kadınların mevcut kredi notunu iyi seviyede tutmaları kredi çekebilmek için önem arz edebilir. Çalışmayan kadınlar için banka ile ilişkisi bulunan konularda tam zamanlı ödemeleri ertelememeleri önerilmektedir.

Bu makale ilginizi çekebilir:   Kredi Çekmek Mantıklı Mıdır? Püf Noktaları |2023