Hisselerin Yabancı Takas Oranı Bilgisi

Bist Tüm Hisselerine ait yabancı oranı – yabancı takas oranı listesidir. Veriler gün sonu Matriks veri sitesi üzerinden alınmaktadır. 

 

 

 

 

 

Hisselerin Yabancı Takas Oranı Hakkında

Bu sayfada Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerine ait yabancı takas oranları, yabancı yatırımcıların elinde bulunan hisse lot miktarı, hisselerin o güne ait Türk Lirası cinsinden değerleri bulunmaktadır.

Burada grafiğin 100 değerine yakınlaşması yabancı yatırımcıların sahip olduğu dolaşımdaki hisselerin sayısını arttırdığını gösterirken, bu değerin sıfıra doğru inmesi ise yabancıların elindeki hisseleri azalttıklarını, hisseden çıktıklarını göstermektedir. Buna rağmen sadece yabancı takas oranındaki değişim teknik analiz için yön göstermemektedir. Yabancı takas oranı ile beraber diğer teknik analiz araçlarını kullanarak yatırımınız konusunda daha doğru kararlar alabilirsiniz. Buna rağmen veriler ile ilgili sorumluluk Matriks firmasına aittir.

Veriler Hakkında

Anlık fiyat ve kademe analizi verileri foreks.com ‘a aittir. Bu sayfa sadece verileri sizlere aktarmaktadır. Piyasada işlem yaparken kendi aracı kurum fiyat bilginizi baz almanız gerekmektedir. Gün Sonu aracı kurum dağılımları ve yabancı takas oranı bilgileri de Matriks firmasına ait Matriks veri terminalinden sağlanmaktadır. Fiyat ve diğer bilgilerde oluşan değişiklik-uyuşmazlık yatirimkredi.com sitesini bağlamamaktadır. Yatırımkredi.com sitesi sizlere al-sat tavsiyesi vermemektedir. Sadece yatırımcılara piyasada daha rasyonel karar almalarını sağlayacak finansal okur yazarlığı artırmayı amaçlamaktadır. Sitede yayınlanan bilgi yazıları, resimler sadece kaynak gösterilmek suretiyle kullanılabilir.